KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7961218

nr 796 1218

Anna Palm de Rosa

(1859-1924), Sverige

Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), motiv från Anjou, signerad-97, motivets mått: 18x12

Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.

måndag 10 december 2012
kl 17:00:15

Anna Palm de Rosa

Läs mer om Anna Palm de Rosa